Kërko

Kontrolloni me shitësin
Qumesht Blete Ne Shitje 100%Bio i sapo nxjer i gatshem per cdo lloj prove

Nga mjeksia
Postuar 5 vjet më parë
2054 shikime

Kontrolloni me shitësin
Qumesht Blete Ne Shitje 100%Bio i sapo nxjer i gatshem per cdo lloj prove

Nga mjeksia
Postuar 5 vjet më parë
2054 shikime

Përshkrimi

Qumështi i bletës është një produkt i krijuar nga gjëndrat hipofaringeale të bletëve të reja dhe shërben për ushqimin e mbretëreshës dhe larvave,Ka efekt qetësues dhe çlodhës, ul nivelin e hormoneve të tiroides. Ndihmon zhvillimin dhe rritjen. Stimulon gjëndrat seksuale, ndihmon prodhimin e vezoreve, gjatë shtatzënisë, duke rritur nivelin e progesteronit në gjak. Rrit nivelin e testosteronit në gjak, duke ndihmuar në problemet e potencës mashkullore. Stimulon gjëndrat mbiveshkore. Ndihmon në sëmundje si artriti ose lodhja kronike. Ul zmadhimin e prostatës, ka të njëjtin efekt si hormonet femërore. Normalizon punën e testikujve. Ndihmon në funksionimin e mëlçisë dhe sëmundjet e saj, hepatite, rigjeneron strukturën e mëlçisë. Ka efekt antiinflamator (si paracetamoli, advili). Pastron organizmin nga toksina. Ndihmon funksionimin e veshkave. Rrit jetëgjatësinë e njerëzve, duke ruajtur rininë e enëve të gjakut. Zgjeron enët e gjakut. Ndihmon në uljen e kolesterolit dhe triglicerideve. Rrit imunitetin. Ndihmon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut, këshillohet në anemi. Ndihmon në mikrohemorragji. Në lëkurë, rregullon prodhimin e yndyrës. Përdoret në kozmetikë, sepse ndihmon në pastrimin dhe rinimin e lëkurës. Përdoret si agjent antibakterial dhe antivirusal lokal për probleme të ndryshme të lëkurës. Te fëmijët e sapolindur ndihmon në rritjen në peshë. Dozimi dhe përdorimi: Qumështi i bletës duke qënë një superushqim mund të përdoret nga cdo person që dëshiron që nga shtatëzania deri në moshat e thyera. Dozat e përdorimit në këto raste shkojnë për moshat mbi 14 vjec, 300-400 mg në ditë, ndërsa për moshat nën 14 vjec rekomandohet të perdoret 5 mg qumësht për 1 kg peshë trupore. Për rastet kur qumështi perdoret nga të sëmurë atëhere, dozat minimale rekomandohen 100-400 mg, ato mesatare 400-800 mg dhe doza e sulmit deri në 1 gr. Përdorimi i tij rekomandohet të bëhet esell në mëngjes duke e marrë nën gjuhë.Arsyeja e marrjes nën gjuhë është se aty ka mjaft enë gjaku që bëjnë thithjen e menjëhershme dhe kalimin në gjak. Mënyra e marrjes bëhet me anë të lugës plastike. Zgjatja e kurimit është e ndryshme dhe varet nga shkalla e sëmundjes ose qëllimi për të cilin përdoret, por asnjëhere më pak se një muaj. Ruajtja :Shishet ruhen në frigorifer në temperaturen 2-6 gradë C dhe nxirret prej aty vetem gjate kohës së përdorimit. Per me shume infromacion me Kontaktoni :0697496370

Kontaktoni Sandri (shitësi)

  Ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni një llogari të re në mënyrë që të kontaktoni reklamuesin.
  Për t'u mbrojtur nga aktivitetet e ndaluara, ne mund ta kontrollojmë mesazhin tuaj përpara se t'i përcillet marrësit dhe, nëse është e nevojshme, ta bllokojmë atë.

  Artikuj të tjerë nga ky shitës

  Komentet

  Ende nuk është shtuar asnjë koment, komento i pari këtë shpallje!

  Detajet e shitësit

  Sandri
  Sandri
  3 listime aktive
  Shitës joprofesionist
  Përdorues i paregjistruar
  Kontakt

  Vendndodhja e listimit

  Permet, Permet, Gjirokastër, SHQIPERI

  Rri i sigurt!

  Asnjëherë mos paguani një depozitë në një llogari bankare derisa të keni takuar shitësin, të parë të nënshkruar një marrëveshje blerjeje. Asnjë reklamues privat serioz nuk kërkon një paradhënie përpara se të takoheni. Marrja e një emaili me një ID të skanuar nuk do të thotë që ju e keni identifikuar dërguesin. Ju e bëni këtë në vend, kur nënshkruani një marrëveshje blerjeje.
  Qumesht Blete Ne Shitje 100%Bio i sapo nxjer i gatshem per cdo lloj prove
  Kontrolloni me shitësin Qumesht Blete Ne Shitje 100%Bio i sapo nxjer i gatshem per cdo lloj prove nga Sandri